CAR06F49R9CT
- 型號描述:
49.9 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
AEC-Q200 RES0603 1% 49.9 OHM
- 型號:
- CAR06F49R9CT
- 品牌:
- Cal-Chip Electronics, Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Power (Watts)
- 0.1W, 1/10W
- Tolerance
- ±1%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 49.9 Ohms