742C163103JP
型號描述:
10k Ohm ±5% 63mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2506, Concave, Long Side Terminals
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 2506
型號:
742C163103JP
品牌:
CTS Resistor Products
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)
10k
Tolerance
±5%
Power Per Element
63mW
Circuit Type
Isolated
Number of Pins
16
Package / Case
2506, Concave, Long Side Terminals
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.252" L x 0.063" W (6.40mm x 1.60mm)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)