741X083103JP
- 型號描述:
10k Ohm ±5% 63mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 0804
- 型號:
- 741X083103JP
- 品牌:
- CTS Resistor Products
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Resistance (Ohms)
- 10k
- Tolerance
- ±5%
- Power Per Element
- 63mW
- Circuit Type
- Isolated
- Number of Pins
- 8
- Package / Case
- 0804, Convex, Long Side Terminals
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- DDR SDRAM, DRAM, MDDR
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)