首頁 > CTS Corporation代理商 > 284TBCF103A26A1
影像僅供參考,以產品規格為準
284TBCF103A26A1
型號描述:
10k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Conductive Plastic 0.25W, 1/4W Solder Lug
型號:
284TBCF103A26A1
品牌:
CTS Corporation
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:5 倍增量:1
Resistance (Ohms)
10k
Tolerance
±10%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Built in Switch
None
Number of Turns
1.0
Features
Long Life
Taper
Linear
Number of Gangs
1
Adjustment Type
User Defined
Temperature Coefficient
Rotation
250°
Resistive Material
Conductive Plastic
Termination Style
Solder Lug
Actuator Type
Flatted
Actuator Length
0.787" (20.00mm)
Actuator Diameter
0.236" (6.00mm)