270X232A103B2B1
- 型號描述:
10k Ohm 1 Gang Logarithmic Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Carbon 0.25W, 1/4W PC Pins, Board Locks
POT 10K OHM 1/4W CARBON LOG
- 型號:
- 270X232A103B2B1
- 品牌:
- CTS Electrocomponents
數量:
- Packaging
- Bulk
- Resistance (Ohms)
- 10k
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±20%
- Features
- Temperature Coefficient
- Adjustment Type
- Side Adjustment
- Mounting Type
- Panel Mount
- Termination Style
- PC Pins, Board Locks
- Bushing Thread
- 1/4-32
- Actuator Length
- 1.000" (25.40mm)
- Actuator Type
- Round
- Built in Switch
- Rotary, SPST
- Actuator Diameter
- 0.125" (3.18mm)