220AMC16R
型號描述:
Dip Switch Hexadecimal 16 Position Surface Mount Rotary with Shaft Actuator 100mA 50VDC
編碼旋轉開關 16 pos Gull Wing SMD Knurled shaft w/slo
型號:
220AMC16R
原廠包裝量:
600
起訂量:1 倍增量:1
Circuit
Hexadecimal
Number of Positions
16
Current Rating (Amps)
100mA
Voltage Rating
50VDC
Actuator Type
Rotary with Shaft
Actuator Level
Raised
Contact Material
Beryllium Copper
Height Above Board
0.327" (8.30mm)
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Washable
No
Features
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C