220AMB10R
型號描述:
Dip Switch BCD 10 Position Surface Mount Rotary with Shaft Actuator 100mA 50VDC
編碼旋轉開關 10 position SMD Gull Wing Knurled
型號:
220AMB10R
品牌:
CTS Electronic Components
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
700
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Contact Finish
Gold
Voltage Rating
50VDC
Current Rating (Amps)
100mA
Mounting Type
Surface Mount
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Circuit
BCD
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Termination Style
Gull Wing
Actuator Type
Rotary with Shaft
Height Above Board
0.268" (6.80mm)