220ADC16
- 型號描述:
Dip Switch Hexadecimal 16 Position Through Hole Rotary with Shaft Actuator 100mA 50VDC
編碼旋轉開關 16 pos thru hole Knurled shaft w/slot
- 型號:
- 220ADC16
數量:
- Circuit
- Hexadecimal
- Number of Positions
- 16
- Current Rating (Amps)
- 100mA
- Voltage Rating
- 50VDC
- Actuator Type
- Rotary with Shaft
- Actuator Level
- Raised
- Contact Material
- Beryllium Copper
- Contact Finish
- Gold
- Height Above Board
- 0.321" (8.15mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Termination Style
- PC Pin
- Pitch
- 0.100" (2.54mm), Full
- Washable
- No
- Features
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C