220ADA10
- 型號描述:
Dip Switch BCD 10 Position Through Hole Rotary for Tool Actuator 100mA 50VDC
編碼旋轉開關 10 pos thru hole Flush arrow rotor
- 型號:
- 220ADA10
- 品牌:
- CTS Electronic Components
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 66
數量:
- Packaging
- Tube
- Features
- Contact Finish
- Gold
- Voltage Rating
- 50VDC
- Current Rating (Amps)
- 100mA
- Mounting Type
- Through Hole
- Pitch
- 0.100" (2.54mm), Full
- Circuit
- BCD
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Termination Style
- PC Pin
- Actuator Type
- Rotary for Tool
- Height Above Board
- 0.144" (3.66mm)