218-12LPST
- 型號描述:
Dip Switch SPST 12 Position Surface Mount Slide (Standard) Actuator 25mA 24VDC
SWITCH SLIDE DIP SPST 0.025A 24V
- 型號:
- 218-12LPST
- 品牌:
- CTS Electrocomponents
數量:
- Packaging
- Tube
- Features
- Epoxy Sealed Terminals, Tape Seal
- Contact Finish
- Gold
- Voltage Rating
- 24VDC
- Current Rating (Amps)
- 25mA
- Mounting Type
- Surface Mount
- Pitch
- 0.050" (1.27mm), Half
- Circuit
- SPST
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Termination Style
- Gull Wing
- Actuator Type
- Slide (Standard)
- Height Above Board
- 0.104" (2.65mm)