210-12MSTD
型號描述:
Dip Switch SPST 12 Position Through Hole Slide (Standard) Actuator 100mA 20VDC
SWITCH SLIDE DIP SPST 0.1A 20V
型號:
210-12MSTD
Current Rating (Amps)
100mA
Voltage Rating
20VDC
Height Above Board
0.190" (4.83mm)
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Washable
Yes
Features
Epoxy Sealed Terminals, Tape Seal
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C