210-12MST
型號描述:
Dip Switch SPST 12 Position Through Hole Slide (Standard) Actuator 100mA 20VDC
SWITCH SLIDE DIP SPST 0.1A 20V
型號:
210-12MST
品牌:
CTS Electrocomponents
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1005 倍增量:1
Circuit
SPST
Number of Positions
12
Current Rating (Amps)
100mA
Voltage Rating
20VDC
Actuator Type
Slide (Standard)
Actuator Level
Raised
Contact Material
Beryllium Copper
Contact Finish
Gold
Height Above Board
0.190" (4.83mm)
Mounting Type
Through Hole
Termination Style
PC Pin
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Washable
Yes
Features
Epoxy Sealed Terminals, Tape Seal
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C