209-12LPST
型號描述:
Dip Switch SPST 12 Position Through Hole Slide (Standard) Actuator 100mA 20VDC
DIP 開關 / SIP 開關 SPST 12 switch sections
型號:
209-12LPST
品牌:
CTS Electronic Components
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
15
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Features
Epoxy Sealed Terminals, Tape Seal
Contact Finish
Gold
Voltage Rating
20VDC
Current Rating (Amps)
100mA
Mounting Type
Through Hole
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Circuit
SPST
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Termination Style
PC Pin
Actuator Type
Slide (Standard)
Height Above Board
0.180" (4.57mm)