209-10LPST
型號描述:
Dip Switch SPST 10 Position Through Hole Slide (Standard) Actuator 100mA 20VDC
DIP 開關 / SIP 開關 SPST 10 switch sections
型號:
209-10LPST
品牌:
CTS Electronic Components
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
20
起訂量:1 倍增量:1
Circuit
SPST
Number of Positions
10
Current Rating (Amps)
100mA
Voltage Rating
20VDC
Actuator Type
Slide (Standard)
Actuator Level
Flush, Recessed
Contact Material
Beryllium Copper
Contact Finish
Gold
Height Above Board
0.180" (4.57mm)
Mounting Type
Through Hole
Termination Style
PC Pin
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Washable
Yes
Features
Epoxy Sealed Terminals, Tape Seal
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C