CR5210-50
型號描述:
Current Sensor 50A 1 Channel Hall Effect Unidirectional
SPLIT CORE CURRENT TRANSDUCER
型號:
CR5210-50
品牌:
CR Magnetics Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Package / Case
Polarization
Unidirectional
Sensitivity
Mounting Type
Output
Ratiometric, Voltage
Frequency
Accuracy
±1%
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Voltage - Supply
21.6V ~ 26.4V
Response Time
250ms
Sensor Type
Hall Effect
Linearity
±10%
For Measuring
DC
Current - Supply (Max)
Current - Sensing
50A