首頁 > CODACA代理商 > CPEX5051DS-9R5MC
影像僅供參考,以產品規格為準
CPEX5051DS-9R5MC
型號描述:
9.5 μH Shielded Wirewound Inductor 114 A 1.22mOhm Max Vertical, 4 PC Pin High Current
THT HIGH CURRENT POWER INDUCTOR
型號:
CPEX5051DS-9R5MC
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.969" L x 2.008" W (50.00mm x 51.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR)
1.22mOhm Max
Current - Saturation (Isat)
165A
Height - Seated (Max)
1.811" (46.00mm)
Inductance
9.5 µH
Current Rating (Amps)
114 A