首頁 > CODACA代理商 > CPEX5051DS-620MC
影像僅供參考,以產品規格為準
CPEX5051DS-620MC
型號描述:
62 μH Shielded Wirewound Inductor 51 A 8.35mOhm Max Vertical, 4 PC Pin High Current
THT HIGH CURRENT POWER INDUCTOR
型號:
CPEX5051DS-620MC
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.969" L x 2.008" W (50.00mm x 51.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR)
8.35mOhm Max
Current - Saturation (Isat)
65A
Height - Seated (Max)
1.811" (46.00mm)
Inductance
62 µH
Current Rating (Amps)
51 A