首頁 > CNC Tech代理商 > 3220-20-0300-00-TR
影像僅供參考,以產品規格為準
3220-20-0300-00-TR
型號描述:
Connector Header Surface Mount 20 position 0.050" (1.27mm)
CONN HEADER SMD 20POS 1.27MM
型號:
3220-20-0300-00-TR
品牌:
CNC Tech
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:700 倍增量:1
Connector Type
Header
Contact Type
Male Pin
Pitch - Mating
0.050" (1.27mm)
Number of Positions
20
Number of Rows
2
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)
Number of Positions Loaded
All
Style
Board to Cable/Wire
Shrouding
Shrouded - 4 Wall
Mounting Type
Surface Mount
Termination
Solder
Fastening Type
Push-Pull
Contact Length - Mating
Contact Length - Post
Overall Contact Length
Insulation Height
0.213" (5.40mm)
Contact Shape
Square
Contact Finish - Mating
Gold
Contact Finish Thickness - Mating
Flash
Contact Finish - Post
Gold
Contact Material
Brass
Insulation Material
Polyamide (PA9T), Nylon 9T
Features
Keying Slot, Pick and Place
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ingress Protection
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Insulation Color
Black
Current Rating (Amps)
1A