首頁 > C&K代理商 > SDA10H0SBR
影像僅供參考,以產品規格為準
SDA10H0SBR
型號描述:
Dip Switch SPST 10 Position Surface Mount Slide (Standard) Actuator 25mA 24VDC
DIP 開關 / SIP 開關 SW DIP ON OFF SPST10 Flsh Slid 0.1A 50VDC
型號:
SDA10H0SBR
品牌:
C&K
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
750
起訂量:1 倍增量:1
Circuit
SPST
Number of Positions
10
Current Rating (Amps)
25mA
Voltage Rating
24VDC
Actuator Type
Slide (Standard)
Actuator Level
Flush, Recessed
Contact Material
Beryllium Copper
Contact Finish
Gold
Height Above Board
0.175" (4.45mm)
Mounting Type
Surface Mount
Termination Style
Gull Wing
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Washable
Yes
Features
Tape Seal
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C