首頁 > C&K代理商 > CD10RM0SBR
影像僅供參考,以產品規格為準
CD10RM0SBR
型號描述:
Dip Switch BCD 10 Position Surface Mount Rotary for Tool Actuator 0.4VA 20VAC/DC
編碼旋轉開關 10POS SURFACE MOUNT 8mm DIP ROTARY SW
型號:
CD10RM0SBR
品牌:
C&K
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
800
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Process Sealed
Contact Finish
Gold
Voltage Rating
20VAC/DC
Current Rating (Amps)
0.4VA
Mounting Type
Surface Mount
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Circuit
BCD
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Termination Style
Gull Wing
Actuator Type
Rotary for Tool
Height Above Board
0.168" (4.27mm)