首頁 > CHEMI-CON代理商 > EMHS160ARA272MLH0S
影像僅供參考,以產品規格為準
EMHS160ARA272MLH0S
型號描述:
2.7 mF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 57mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C
型號:
EMHS160ARA272MLH0S
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Applications
Automotive, High Temperature Reflow
ESR (Equivalent Series Resistance)
57mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size
0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max)
0.661" (16.80mm)
Capacitance
2.7 mF
Voltage - Rated
16 V
Ripple Current @ Low Frequency
1.425 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.9 A @ 100 kHz