首頁 > CHEMI-CON代理商 > EMHS160ARA202MKG5S
影像僅供參考,以產品規格為準
EMHS160ARA202MKG5S
型號描述:
2000 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 70mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C
型號:
EMHS160ARA202MKG5S
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Applications
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size
0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
Capacitance
2000 µF
Voltage - Rated
16 V
Ripple Current @ Low Frequency
696 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.16 A @ 100 kHz