首頁 > CHEMI-CON代理商 > EMHS160ARA152MKE0S
影像僅供參考,以產品規格為準
EMHS160ARA152MKE0S
型號描述:
1500 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 87mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C
型號:
EMHS160ARA152MKE0S
品牌:
CHEMI-CON
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
87mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size
0.539" L x 0.512" W (13.70mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Capacitance
1500 µF
Voltage - Rated
16 V
Ripple Current @ Low Frequency
636 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.06 A @ 100 kHz