EKZN250ELL271MHB5D
- 型號描述:
270 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EKZN250ELL271MHB5D
- 品牌:
- CHEMI-CON
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.138" (3.50mm)
- Lifetime @ Temp.
- 9000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.512" (13.00mm)
- Capacitance
- 270 µF
- Voltage - Rated
- 25 V
- Impedance
- 75 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 600 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.2 A @ 100 kHz