首頁 > CHEMI-CON代理商 > EKXJ401ETD100MJ16S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKXJ401ETD100MJ16S
型號描述:
10 μF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKXJ401ETD100MJ16S
品牌:
CHEMI-CON
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
10 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
125 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
312.5 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)