EKXJ221ELL151ML25S
- 型號描述:
150 μF 220 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EKXJ221ELL151ML25S
- 品牌:
- CHEMI-CON
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- Capacitance
- 150 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 220 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 12000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Ripple Current @ Low Frequency
- 845 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.90125 A @ 100 kHz
- Lead Spacing
- 0.295" (7.50mm)
- Size / Dimension
- 0.630" Dia (16.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 1.043" (26.50mm)