首頁 > CHEMI-CON代理商 > EKMQ201VSN182MR45S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKMQ201VSN182MR45S
型號描述:
1800 μF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EKMQ201VSN182MR45S
品牌:
CHEMI-CON
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension
1.181" Dia (30.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.850" (47.00mm)
Capacitance
1800 µF
Voltage - Rated
200 V
Ripple Current @ Low Frequency
3.08 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
4.62 A @ 50 kHz