CXHP2R7826R-TW
型號描述:
82 F (EDLC) Supercapacitor 2.7 V Radial, Can 15mOhm @ 1kHz 1500 Hrs @ 70°C
2.7V 82F 18X40 EDLC
型號:
CXHP2R7826R-TW
Packaging
Box
Tolerance
-20%, +80%
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
15mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.
Height - Seated (Max)
1.654" (42.00mm)
Grade
Capacitance
82 F
Voltage - Rated
2.7 V