CXHP2R7335R-TW
型號描述:
3.3 F (EDLC) Supercapacitor 2.7 V Radial, Can 100mOhm @ 1kHz 1500 Hrs @ 70°C
2.7V 3.3F 8X20 EDLC
型號:
CXHP2R7335R-TW
Tolerance
-20%, +80%
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Lead Spacing
0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)
Grade
Capacitance
3.3 F
Voltage - Rated
2.7 V