CXHP2R7255R-TWX
型號描述:
2.5 F (EDLC) Supercapacitor 2.7 V Radial, Can 130mOhm @ 1kHz 1500 Hrs @ 70°C
2.7V 2.5F 8X16 EDLC
型號:
CXHP2R7255R-TWX
Tolerance
-20%, +50%
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Lead Spacing
0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
130mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.
1500 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max)
0.709" (18.00mm)
Grade
Capacitance
2.5 F
Voltage - Rated
2.7 V