CXHP2R7105R-TWX
型號描述:
1 F (EDLC) Supercapacitor 2.7 V Radial, Can 300mOhm @ 1kHz 1500 Hrs @ 70°C
2.7V 1F 6.3*12 EDLC
型號:
CXHP2R7105R-TWX
Tolerance
-20%, +80%
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Grade
Capacitance
1 F
Voltage - Rated
2.7 V