CHP5R5L405R-TWX
- 型號描述:
4 F (EDLC) Supercapacitor 5.5 V Radial, Can 90mOhm @ 1kHz 1000 Hrs @ 85°C
5.5V 4F 25*12.5*22 T/DA EDLC
- 型號:
- CHP5R5L405R-TWX
- 品牌:
- CDA (Zhifengwei Technology)
數量:
- Packaging
- Box
- Tolerance
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.984" L x 0.492" W (25.00mm x 12.50mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 70°C
- Lead Spacing
- Termination
- PC Pins
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 90mOhm @ 1kHz
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 85°C
- Height - Seated (Max)
- 0.925" (23.50mm)
- Grade
- Capacitance
- 4 F
- Voltage - Rated
- 5.5 V