CHP5R5L405R-TW
- 型號描述:
4 F (EDLC) Supercapacitor 5.5 V Radial, Can 150mOhm @ 1kHz 1000 Hrs @ 85°C
5.5V 4F 20*10*27 T/DA EDLC
- 型號:
- CHP5R5L405R-TW
- 品牌:
- CDA (Zhifengwei Technology)
數量:
- Packaging
- Box
- Tolerance
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.787" L x 0.394" W (20.00mm x 10.00mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 70°C
- Lead Spacing
- Termination
- PC Pins
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 150mOhm @ 1kHz
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 85°C
- Height - Seated (Max)
- 1.122" (28.50mm)
- Grade
- Capacitance
- 4 F
- Voltage - Rated
- 5.5 V