PXMBNI23FPM19ASCM20
- 型號描述:
19 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup
CONN RCPT MALE 19POS SOLDER CUP
- 型號:
- PXMBNI23FPM19ASCM20
- 品牌:
- Bulgin
數量:
- Connector Type
- Receptacle, Male Pins
- Number of Positions
- 19
- Shell Size - Insert
- M23-19
- Shell Size, MIL
- Mounting Type
- Panel Mount
- Mounting Feature
- Bulkhead - Rear Side Nut
- Termination
- Solder Cup
- Fastening Type
- Threaded
- Orientation
- A
- Primary Material
- Metal
- Shell Material
- Brass
- Shell Finish
- Nickel
- Contact Finish - Mating
- Gold
- Color
- Silver
- Ingress Protection
- IP67 - Dust Tight, Waterproof
- Material Flammability Rating
- Features
- Shielding
- Current Rating (Amps)
- 8A