PX0695/15/PC
- 型號描述:
PWR ENT RCPT IEC320-2-2F PANEL
- 型號:
- PX0695/15/PC
- 品牌:
- Bulgin
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Connector Style
- IEC 320-2-2/F (C14 Variant)
- Connector Type
- Receptacle, Female Sockets
- Current Rating - Appliance Inlet
- 10A
- Voltage Rating - Appliance Inlet
- 250VAC
- Number of Positions
- 3
- Filter Type
- Unfiltered - Commercial
- Current Rating - Filter
- Switch Features
- No Breaker/Switch
- Current Rating - Circuit Breaker
- Accomodates a Fuse
- No
- Mounting Type
- Panel Mount, Snap-In; Through Hole, Right Angle
- Termination
- Solder
- Features
- Fuse Holder, Drawer
- Panel Cutout Dimensions
- Rectangular - 32.26mm x 24.77mm
- Panel Thickness
- 0.059" (1.50mm)