PX0695/10/PC
- 型號描述:
PWR ENT RCPT IEC320-2-2F PANEL
- 型號:
- PX0695/10/PC
- 品牌:
- Bulgin
數量:
- Connector Style
- IEC 320-2-2/F
- Connector Type
- Receptacle, Female Sockets
- Current Rating - Appliance Inlet
- 10A
- Voltage Rating - Appliance Inlet
- 250VAC
- Mounting Type
- Panel Mount, Snap-In; Through Hole, Right Angle
- Termination
- Solder
- Panel Cutout Dimensions
- Rectangular - 32.26mm x 24.77mm
- Panel Thickness
- 0.039" (1.00mm)