PX0691/30/63
- 型號描述:
Power Entry Connector Receptacle, Male Blades IEC 320-C18 Panel Mount, Snap-In
PWR ENT RCPT IEC320-C18 PANEL QC
- 型號:
- PX0691/30/63
- 品牌:
- Bulgin
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Connector Style
- IEC 320-C18
- Connector Type
- Receptacle, Male Blades
- Current Rating - Appliance Inlet
- 10A
- Voltage Rating - Appliance Inlet
- 250VAC
- Mounting Type
- Panel Mount, Snap-In
- Termination
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Panel Cutout Dimensions
- Rectangular - 27.40mm x 19.80mm
- Panel Thickness
- 0.118" (3.00mm)