首頁 > Bulgin代理商 > PX0595/10/28
影像僅供參考,以產品規格為準
PX0595/10/28
型號描述:
Power Entry Connector Receptacle, Male Blades IEC 320-C16 Panel Mount, Snap-In
PWR ENT RCPT IEC320-C16 PNL SLDR
型號:
PX0595/10/28
品牌:
Bulgin
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:100 倍增量:1
Connector Style
IEC 320-C16
Connector Type
Receptacle, Male Blades
Current Rating - Appliance Inlet
10A
Voltage Rating - Appliance Inlet
250VAC
Number of Positions
3
Filter Type
Unfiltered - Commercial
Current Rating - Filter
Switch Features
Current Rating - Circuit Breaker
Accomodates a Fuse
No
Mounting Type
Panel Mount, Snap-In
Termination
Solder
Features
Fuse Holder, Drawer
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 27.40mm x 19.80mm
Panel Thickness
0.039" (1.00mm)