首頁 > Bulgin代理商 > C1250APBB-086W
影像僅供參考,以產品規格為準
C1250APBB-086W
型號描述:
Rocker Switch DPST 16A (AC), 1A (DC) 250 V Panel Mount, Snap-In
Rocker開關 DPST Rocker Switch with Legend
型號:
C1250APBB-086W
品牌:
Bulgin
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Panel Mount, Snap-In
Circuit
DPST
Switch Function
On-Off
Current Rating (Amps)
16A (AC), 1A (DC)
Voltage Rating - AC
250 V
Voltage Rating - DC
30 V
Actuator Type
Concave (Curved)
Color - Actuator/Cap
Black
Actuator Marking
O I
Illumination Type, Color
Illumination Voltage (Nominal)
Termination Style
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Ingress Protection
Features
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 27.20mm x 12.40mm