首頁 > Bourns Inc.代理商 > SRU1028-680Y
影像僅供參考,以產品規格為準
SRU1028-680Y
型號描述:
68 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 232mOhm Nonstandard
FIXED IND 68UH 1A 232 MOHM SMD
型號:
SRU1028-680Y
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
68 µH
Tolerance
±30%
Current Rating (Amps)
1 A
Current - Saturation (Isat)
900mA
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
232mOhm
Q @ Freq
20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
9MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)