首頁 > Bourns Inc.代理商 > SRF0905-251Y
影像僅供參考,以產品規格為準
SRF0905-251Y
型號描述:
250 μH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 600 Ohms @ 3 MHz 1.2A DCR 130mOhm
CMC 250UH 1.2A 2LN 600 OHM SMD
型號:
SRF0905-251Y
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Filter Type
Signal Line
Number of Lines
2
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 3 MHz
Inductance @ Frequency
250 µH @ 100 kHz
Current Rating (Max)
1.2A
DC Resistance (DCR) (Max)
130mOhm
Voltage Rating - DC
80V
Voltage Rating - AC
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ratings
Approval Agency
Features
Mounting Type
Surface Mount
Size / Dimension
0.362" L x 0.236" W (9.20mm x 6.00mm)
Height (Max)
0.209" (5.30mm)