首頁 > Bourns Inc.代理商 > SRF0703-102M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRF0703-102M
型號描述:
Shielded 2 Coil Inductor Array 4 mH Inductance - Connected in Series 1 mH Inductance - Connected in Parallel 6.11Ohm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 260 mA Nonstandard
INDUCT ARRAY 2 COIL 1MH SMD
型號:
SRF0703-102M
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Number of Coils
2
Inductance - Connected In Parallel
1 mH
Inductance - Connected In Series
4 mH
Tolerance
±20%
Current Rating - Parallel
260 mA
Current Rating - Series
128 mA
Current Saturation - Parallel
250 mA
Current Saturation - Series
130 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel
6.11Ohm Max
DC Resistance (DCR) - Series
24.42Ohm Max
Shielding
Shielded
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Height
0.142" (3.60mm)