SMBJ30A-Q
型號描述:
48.4V Clamp 12.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
型號:
SMBJ30A-Q
品牌:
Bourns Inc.
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Applications
Telecom
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Supplier Device Package
DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Power - Peak Pulse
600W