SMBJ28CA-Q
- 型號描述:
45.4V Clamp 13.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AA
- 型號:
- SMBJ28CA-Q
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Type
- Zener
- Bidirectional Channels
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 28V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 31.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 45.4V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 13.3A
- Power - Peak Pulse
- 600W
- Power Line Protection
- No
- Applications
- Telecom
- Capacitance @ Frequency
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)