SMBJ110A
- 型號描述:
177V Clamp 3.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AA
- 型號:
- SMBJ110A
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Type
- Zener
- Unidirectional Channels
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 110V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 122V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 177V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 3.4A
- Power - Peak Pulse
- 600W
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)