SF-3812TM050T-2
- 型號描述:
500 mA 600 V 250 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, Square End Block
FUSE BRD 500MA 600VAC/250VDC SMD
- 型號:
- SF-3812TM050T-2
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 2-SMD, Square End Block
- Color
- Size / Dimension
- 0.398" L x 0.122" W x 0.122" H (10.10mm x 3.10mm x 3.10mm)
- Fuse Type
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Response Time
- Slow Blow
- Approval Agency
- UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 60A AC, 50A DC
- Current Rating (Amps)
- 500 mA
- Voltage Rating - AC
- 600 V
- Voltage Rating - DC
- 250 V