首頁 > Bourns Inc.代理商 > SF-3812TM050T-2
影像僅供參考,以產品規格為準
SF-3812TM050T-2
型號描述:
500 mA 600 V 250 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, Square End Block
FUSE BRD 500MA 600VAC/250VDC SMD
型號:
SF-3812TM050T-2
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2-SMD, Square End Block
Color
Size / Dimension
0.398" L x 0.122" W x 0.122" H (10.10mm x 3.10mm x 3.10mm)
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Response Time
Slow Blow
Approval Agency
UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage
60A AC, 50A DC
Current Rating (Amps)
500 mA
Voltage Rating - AC
600 V
Voltage Rating - DC
250 V