SF-3812F1000T-2
- 型號描述:
10 A 250 V 80 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, Square End Block
FUSE BRD MT 10A 250VAC/80DC 2SMD
- 型號:
- SF-3812F1000T-2
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 2-SMD, Square End Block
- Color
- Size / Dimension
- 0.398" L x 0.122" W x 0.122" H (10.10mm x 3.10mm x 3.10mm)
- Fuse Type
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Response Time
- Fast Blow
- Approval Agency
- cUL, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 100A AC, 130A DC
- Current Rating (Amps)
- 10 A
- Voltage Rating - AC
- 250 V
- Voltage Rating - DC
- 80 V