SF-2410FP100W-2
- 型號描述:
1 A 250 V 125 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2410 (6125 Metric)
FUSE BRD MT 1A 250VAC/125DC 2410
- 型號:
- SF-2410FP100W-2
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 點擊查看即時庫存
起訂量:2000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 2410 (6125 Metric)
- Color
- Size / Dimension
- 0.240" L x 0.098" W x 0.085" H (6.10mm x 2.49mm x 2.16mm)
- Fuse Type
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Response Time
- Fast Blow
- Approval Agency
- UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 100A AC, 50A DC
- Current Rating (Amps)
- 1 A
- Voltage Rating - AC
- 250 V
- Voltage Rating - DC
- 125 V