首頁 > Bourns代理商 > SF-1206SP050-2
影像僅供參考,以產品規格為準
SF-1206SP050-2
型號描述:
表面黏著保險絲 .5A 63V TIME DELAY
型號:
SF-1206SP050-2
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Surface Mount
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps)
500 mA
Voltage Rating - DC
63 V
Response Time
Slow Blow
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage
50A
Melting I²t
0.027
Approval Agency
UL
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C
Color
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W x 0.024" H (3.10mm x 1.55mm x 0.60mm)